BERGAMOT

Určitě si dovedete představit osvěžující lahodný nápoj ve džbánku vhodný do slunného léta. Z čeho by mohl takový nápoj být? Znáte bergamot? Možná jen matně tušíte, že už jste o něm slyšeli a třeba si ani nevzpomenete, kde.
Jestli máte rádi černý čaj, tak bergamotová silice může za chuť a vůni čaje Earl Grey. Co to ale ten bergamot tedy je? 
Citrus. Bachratý, tvrdý kříženec pomeranče a citronu s chutí voňavé limety. Většina světové produkce pochází z Kalábrie. 

Vůně je velmi intenzivní a příjemná, a tak tuto esenci často najdete v parfémech a hojně se užívá i v aromaterapii. Esenciální olej z bergamotu se lisuje z kůry za studena. 

Bergamot se používá při střevních potížích a trávicích potížích, zlepšuje krevní oběh a léčí problémy s játry. Působí jako antidepresivum a příjemně osvěžuje mysl. Je skvělý při nervovém napětí. Uvolňuje potlačované emoce a usnadňuje usínání a spánek.

Osvěžující nápoj teplý nebo studený si můžete vychutnat právě z mého bergamotového sirupu. Celý bergamot v BIO kvalitě jsem smíchala s troškou lístkového černého čaje ze Srí Lanky. Je příjemně voňavý, kyselý tak akorát pro osvěžení. Na vás už je, jak moc si ho naředíte. Přeju vám svěží mysl se sklenkou bergamotového sirupu.