AGAR - E406

✅ Agar označovaný také jako agar-agar nebo kanten, je přírodní čistě rostlinný polysacharid s vysokou gelující schopností vyskytující se v červených mořských řasách v oblasti Japonska, Indie a Nového Zélandu. 

V potravinářství se agar používá k ochucování, jako stabilizátor i zahušťovací prostředek a najdeme ho pod označením E406.

Díky své vysoké želírující schopnosti se používá jako náhražka želatiny. Taje při teplotě 96°C a narozdíl od želatiny tuhne již při 40°C, není tedy nutné výsledný produkt dávat do lednice, ten zůstává stálý i za vyšších teplot.

Je známý i pod názvem japonská želatina nebo čínská tráva. Nachází se v mnoha výrobcích asijské kuchyně. Jeho použití je široké, od cukrářských a pekařských výrobků až po mražené dezerty, různá želé a pudinky, nalezneme jej také v tavených sýrech, mléčných a masných výrobcích. 

V lékařství se využívá jako projímadlo. Pro tělo je to nestravitelná látka, z těla odchází nepozměněn, ale podporuje rozmnožování probiotik. 

Agar vzniká povařením mořské řasy tengusa, vzniklý vývar má po vychlazení gelovitou konzistenci až nakonec ztuhne. Vzniklá hmota se suší, krájí a mele na výsledný bílý, lehce nažloutlý prášek.

✴️ Zajímavost:

Stejně jako želatina tak i agar netuhne za přítomnosti enzymů z čerstvého ovoce, jako je kiwi, papája, ananas, mango či broskve. Agar se používá také jako léčivý obvaz u domorodných kmenů.

✴️ Pozitivní účinky: 

✅ Kvalitní agar obsahuje spoustu látek blahodárných pro lidský organismus. Jedná se o čistě přírodní produkt, v němž najdete: železo, vápník, hořčík, jód, další stopové prvky.

  • z výživového hlediska je agar rozpustná vláknina, a ta je důležitá pro zdravou střevní mikroflóru
  • je nekalorická, díky tomu, že neobsahuje prakticky žádné bílkoviny, tuky ani cukry 
  • ideální pro vegany a vegetariány

    

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení