Novinky a barvy léta

Astronomické léto již začalo, jistě jsme to všichni ucítili na vlastní kůži. Kromě slunečních paprsků se vzduch v mé výrobně zahřívá bublající marmeládou, která navíc nádherně voní. Jaké u mě najdete čerstvé novinky? Jelikož vařím výhradně z čerstvého ovoce a je-li možno tak z lokálních zdrojů, řídí se čas výroby jednotlivých druhů časem dozrávání ovoce. Po TŘEŠNÍCH JEMNĚ RUMOVÝCH, které už nyní sedí v regálech a cestují se mnou na trhy, proto následují MERUŇKY

Meruňkový džem je takovou klasikou v mém sortimentu. Nedám na něj dopustit a miluji vůni, která se z něj při vaření line, člověk by hned nejradši vařil koláč s tvarohem, drobenkou a meruňkovou marmeládou. Věděli jste, že moje meruňková má pokaždé trochu jinou barvu? To je dáno ovocem, ze kterého vařím a tím, že nepoužívám žádná umělá barviva. Někdy seženu meruňky temně oranžové s tvářemi od sluníčka do červena, jindy zase o něco světlejší, ale přesto sladké s jemnou kyselostí, která dodává meruňkové ty správné grády. Tak či onak ladím chuť do dokonalosti. 

Další uvařenou novinkou je REBARBORA, která se letos barevně obzvláště vyvedla. Víte, jak to s tou rebarborou je, někdy jsou řapíky trochu zelenější, jindy více červené a to pak výslednou barvu ovlivní. A když se podaří, výsledná barva je krásně růžová. 

Úplná novinka v mém sortimentu je JARNÍ ELIXÍR. Sice už máme to astronomické léto, ale věřím, že tento sirup Vám udělá radost. Podobně jako loňská novinka ČTVERO KVÍTÍ je Jarní elixír kombinací sirupu z více rostlin - z bezových květů, z pampelišky lékařské a z mladých lístků kopřiv. Tato kombinace je nejenom chuťově vyvážená, ale také přináší benefity, spojené se všemi těmito rostlinami. Neváhejte a ochutnejte. 

Užívejte krásné letní dny a opatrujte se,

Linda

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení