Novinky a barvy léta

Astronomické léto již začalo, jistě jsme to všichni ucítili na vlastní kůži. Kromě slunečních paprsků se vzduch v mé výrobně zahřívá bublající marmeládou, která navíc nádherně voní. Jaké u mě najdete čerstvé novinky? Jelikož vařím výhradně z čerstvého ovoce a je-li možno tak z lokálních zdrojů, řídí se čas výroby jednotlivých druhů časem dozrávání ovoce. Po TŘEŠNÍCH JEMNĚ RUMOVÝCH, které už nyní sedí v regálech a cestují se mnou na trhy, proto následují MERUŇKY

Meruňkový džem je takovou klasikou v mém sortimentu. Nedám na něj dopustit a miluji vůni, která se z něj při vaření line, člověk by hned nejradši vařil koláč s tvarohem, drobenkou a meruňkovou marmeládou. Věděli jste, že moje meruňková má pokaždé trochu jinou barvu? To je dáno ovocem, ze kterého vařím a tím, že nepoužívám žádná umělá barviva. Někdy seženu meruňky temně oranžové s tvářemi od sluníčka do červena, jindy zase o něco světlejší, ale přesto sladké s jemnou kyselostí, která dodává meruňkové ty správné grády. Tak či onak ladím chuť do dokonalosti. 

Další uvařenou novinkou je REBARBORA, která se letos barevně obzvláště vyvedla. Víte, jak to s tou rebarborou je, někdy jsou řapíky trochu zelenější, jindy více červené a to pak výslednou barvu ovlivní. A když se podaří, výsledná barva je krásně růžová. 

Úplná novinka v mém sortimentu je JARNÍ ELIXÍR. Sice už máme to astronomické léto, ale věřím, že tento sirup Vám udělá radost. Podobně jako loňská novinka ČTVERO KVÍTÍ je Jarní elixír kombinací sirupu z více rostlin - z bezových květů, z pampelišky lékařské a z mladých lístků kopřiv. Tato kombinace je nejenom chuťově vyvážená, ale také přináší benefity, spojené se všemi těmito rostlinami. Neváhejte a ochutnejte. 

Užívejte krásné letní dny a opatrujte se,

Linda